Karıncaları Önlemenin Doğal Yolları – Kediniz Güvende!

Karıncaları Önlemenin Doğal Yolları – Kediniz Güvende!

Yaşamı güçleştiren bazı şeyler, karınca gibi çok ufak canlılar olabiliyor. Karıncalar konut içinde oldukça can sıkıcı bir hasarlı haline dönüşebilir ve özellikle ilkbahar ya da yaz aylarında konuttan uzak yakalamak güç olabilir.

Karıncalar besinleri istila etmekten banyoyu ele geçirmeye kadar konutta bir hayli negatif vaziyete sebebiyet verebilirler. Çevrede gezen bu böcekler çoğu insanı karınca katili yapmaya teşvik eder. Tabi konutta bir kedi besliyorsanız karınca zehirleri gibi sık müracaat etilen usuller kediniz için riskli ve zehirleyici olabilir.

İçindekiler

Karıncaların menülerinde ehemmiyetli yakalayan tereyağı ve fıstık ezmesi gibi içerikler karınca zehirlerinde bulunuyor. Bu içerikler aynı zamanda kedilerin de karşı koyamayacağı lezzetler arasındadır. Zehir ölçüyü kedide kısa vadede büyük hasarlar vermek için çok az olsa da ilerleyen zamanlarda başta mide rahatsızlığı olmak üzere muhtelif sağlık problemlerine neden olabilir. Bu sebeple kedili konutlarda, karıncalarla gayrette ananesel sprey ve kovucu mahsuller önerilmez.

İlacın yanı gizeme plastik ya da karton parçaları da kediniz için hasarlı olabilir. Özellikle bazı kedilerde görülen çöp yeme tavrı kedilerin bu karton ve plastik parçalarını yemesiyle sonuçlanabilir. Bu vaziyette ciddi bağırsak tıkanmalarına neden olabilir.

Karıncalar konutunuzu istila ediyorsa ve konutta bir kedi besliyorsanız, konutunuzu ve kedinizi gözetmek için natürel usullere başvurmalısınız.

Karıncalarla gayrette en ehemmiyetli yol konuta gelmesini yasaklamaktır. Özellikle mutfak ve yemek alanlarını çok pak yakalamalı, tezgahta, masada ya da yerlerde yemek kırıntısı kalmadığından emin olmasınız zira karıncalar yemek artıklarını çok beğenir. Dökülen suları silin ve damlayan musluklar varsa kesinlikle damlamasını önleyin.

Rafta saklanan hububat, makarna, şeker, bal gibi besinleri hava geçirmeyen sağlam kavanozlarda gizleyin. Kargon ya da plastik gibi kolay deforme olabilecek kapları kullanmaktan sakının. Contalı sert ve sağlam plastik ya da özellikle sırça kavanozları kullanmayı seçim edin.

Karıncalar kedi mamalarını da beğenir. Bu sebeple kedi mamasına ulaşmalarını yasaklamalısınız. Bunun için mama kabını daha geniş bir kabın içine koyarak geniş kaba bir ölçü su koyabilirsiniz. Suyun içine de bir ölçü sabun koyduğunuzda yüzey gerilimi ortadan kalktığı için karıncalar yüzemeyecektir. Kediler sabun kokusunu hoşlanmadığından suyu da içmeyecektir. Böylece karıncaların kedi mamasına erişmesi yasaklanmış olacaktır.

Karıncalardan ilaçsız kurtulmak için konutunuza nereden girdiğini bulmak çok ehemmiyetlidir. Karıncaların kaynağını bulduktan sonra buradan daha fazla karınca girmesinin önüne geçmek için doldurabilirsiniz.

Karıncaların geçtiği yerlere ya da konuta girdiği kaynak noktaya kolay bir biçimde bulunabilecek malzemelerle hazırlayacağınız natürel karınca ilaçları ile uygulama yaparak karıncalardan zahmetsiz bir biçimde kurtulabilirsiniz. Kullanılan malzemeler kedinize veya çocuğunuza hasar vermeyeceği için karıncalarla gayretlerde bu uygulamaları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Karıncalardan kurtulmak için kullanabileceğiniz karıncaları önlemenin natürel yolları için okumaya devam edin!

Konutta hazırlayabileceğiniz bu usullerden birinin kesinlikle işinize yarayacağını düşünüyoruz. Şayet paylaştığımız karıncaları önlemenin natürel yolları ile bir neticeye erişemediyseniz evcil hayvan beslenen konutlar için özel olarak üretilmiş olan karınca spreylerini sınayabilirsiniz.

Yorum Yap

All fields marked with an asterisk (*) are required