İnsan Sınıfı Kedi Maması Nedir?

İnsan Sınıfı Kedi Maması Nedir?

İnsan sınıfı kedi mamaları ile yem sınıfı kedi mamaları farklı olarak üretilmektedir. İnsan sınıfı kedi mamasının içerisindeki et, insanların yemesi için üretildiyse USDA veya FDA‘nın teftişlerinden geçemez. Ancak bu vaziyet yinede, kedi maması üreticilerini paketlerin üzerine et, balık gibi görselleri koymalarına mani değildir. Bir Hayli kedi sahibi kedilerinin en iyi mamayı yemesini istedikleri için yaftasında insan sınıfı yazan mamayı satın almak isteyebilir.

Bu stil mahsuller değişik mamalar ile mukayese etildiği zaman maliyetleri çok daha yüksek ölçülerde olduğu apaçık. Fakat bu mevzuda şuurlu bir fert, böyle göz boyamalarına kanmayacaktır. İnsan sınıfı kedi maması nedir?, fazla para ödeyerek bu mamaları almak koşul mu? gibi suallere yanıt bulacağınız yazımızda, kediniz için doğru bir seçim olup olmadığını kavramanız ismine öğrenmeniz gerekenleri öğreneceksiniz.

İçindekiler

İnsan sınıfı olarak adlandırılan mama cinsi, 2016 yılında Amerikan Yem Hakimiyet Yetkilileri Derneği tarafından kabul edilmiştir. Amerika Birleşik Devletleri tarım Bakanlığı’nın açıklamasına göre; insanların tüketimine uygun olarak üretilen besinler olarak belirlenmiştir. Yiyeceklerin güvenliğinin sağlanması ismine  süreç hakimiyet idaremelikleri ile denetlenmektedir.

Yem sınıfı etler, insan tüketimi için üretilmeleri vaziyetinde tahlilden geçemezler. İnsanlar için olan etlerin içerisinde kuş gagası, tüy, ayak gibi hayvan parçaları bulunmaz. Bu etler, hasta veya can vermek üzere olan hayvanlardan elde edilebilir. Evcil hayvan mamaları, insanların yemesi için uygun dokunulur ancak oldukça güvenilirdir.

Bir mamanın üzerine insan sınıfı yaftasının yer alıyor oluşu o mamayı daha sıhhatli yapmaz. Hele ki, içerisinde; mısır, buğday, fasulye gibi karbonhidrat malzemeleri bulunduruyorsa kediniz için iyi bir tercih olmayacaktır. Kedinizin mamasını seçerken, onun için en iyi olanını bulmanız gerekiyor. Bu da, kedinizin doğası gereği nasıl beslenmesi gerektiğine odaklanmanız demektir. Kedileri etobur hayvanlar oluğunu bildiğinizi zannederek, daha çok et ve haliyle protein alımı yapması gerekirken bunun yanı gizeme karbonhidrat gibi dolgu maddelerinn az veya hiç olacak biçimde olması gerekmektedir. 

Kedinizin sıhhati için bol protein kapsayan mamalar yemeye lüzumu vardır. İnsan sınıfı yaftayı bulunan mamalardan daha ziyade bu noktaya dikkat ederseniz bereketli olacaktır. Mamanın yaftasını iyi okumanız ya da baytarınız ile konuşmanız, en doğru mamayı seçim etkeniz için desteği değer.

* Malesef ki, sadece kedi mamasının üzerindeki yaftayı okumak niteliğini tanımlamak için oldukça efor bir gidişattır. İlk etapta kedinizin lüzumlarını tanımlayın ve akabinde buna göre mama tercihi yapın. Şayet yardımıa lüzumunuz olursa baytarınızdan dayanak alabilirsiniz.

Yorum Yap

All fields marked with an asterisk (*) are required