British Shorthair Neden Kucak Sevmez?

British Shorthair Neden Kucak Sevmez?

Kediler deli ve sevimli canlılardır. Onları kavramak güç olsa da sevgimizi fark ettiklerini ve onlarında bizi beğendiklerini çok iyi öğreniriz. Zira bunu sezeriz. Bizler sevgimizi göstermek için genellikle kucaklaşırız. Ancak bu eylemi kediler üzerinde hakikatleştiremeyebiliriz. Zira her kedi kucak sevmez ve bunlardan biri de British Shorthair türüdür. Peki, “British Shorthair neden kucak sevmez?” Sahiplenince zamanla kucağa alışır mı? Bunun gibi bir dizi sual arkasını gizeme gelecektir. Yazımızın derinliklerine doğru ilerleyerek suallerin cevaplarına ve ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kedi sahipleri ve severler, kedilerin sevimliliklerine katlanamayıp kedileri kucaklarına almak ve onları doya doya beğenmek isterler. İnsanların kedilere sevgisini ifade etme biçimi, onları kucaklarına almaları ve sırtlarını okşamalarıdır. Ancak bazı kediler bu sevgisi şovundan sevmezler. Bu mevzuda en çok şikâyet eden kedi severler ise, British Shorthair sahipleridir. Hem bu kadar çok sevimli olup hem de kendilerine değilmeyi fazla beğenmemeleri, biz kedi severleri zorluyor gerçekten. Bu surattan onların kucak beğenmeme sebeplerini merak edip cevaplar aramaya çalışırız. Bu da kucağa alışmalarını sağlamak ve diğer kedilerde yaptığımız gibi onları da bol bol beğenmek istediğimiz içindir. İşte British Shorthair neden kucak sevmez sualinin cevabı…

İçindekiler

İngiltere’ye ait olan British Shorthair kedileri ötekilerinden değişiktir. Onlar sahipleri ile güçlü bağlar kurmakta güçlük sürüklemezler. Fakat kucağa alınmaktan hiç sevmezler. Bu kedi türü sevgilerini başka biçimde belirli etmeyi hoşlanır. Şayet onu kucağınıza alıp beğenebildiyseniz, o anların değerini öğrenmeniz gerekir. Zira çok kısa sürecektir.

British Shorthair kedi türünün kucak beğenmeme sebebi şahsiyetinden kaynaklanır. Onlar sahiplerinin yanında durur, oturur ve uyur. Ancak çok fazla okşanmayı, öpülmeyi ve kucağa alınmayı seçim etmezler. Bir defa bu gidişata izin ederlerse, ikinci defa yaptığınızda sanki yanınızdan kaçıp gider. Bu surattan ilk defa kedi sahiplenen bireyler, kedisine sevgisine nasıl belirli edeceğini afallar ve kediler beğenildiğini anlar mı gibi suallere cevaplar aramaya başlar. Zira kedinin onu beğendiğini anlarsa, onunla daha fazla yakınlık kurabileceğini varsayır. Oysaki British Shorthair kedileri özellikleri sahiplerini çok severler. Azası olduğu aileye karşı güçlü bir bağa sahiptir.

Sahipleri ile aynı oda içerisinde olmaktan çok memnun olurlar. Hatta gün içerisinde onları izlemeyi çok severler. Bu sebeple başka bir odaya giderseniz, peşinizden kısa zaman sonra gelecektir. Zira sahiplerinin yanından olmalarından hoşlanırlar. Elbette yanında sözcüğü onlar için en az bir metre mesafe olması demektir.

British Shorthair kedi türüne sahipseniz, onu kucağa alıp bol bol beğenebileceğinizi düşünmeyin. Zira onlar kucak kedisi değildir. Bu sebeple bu kedi türü kucağa alışmaz. Onları kendi kişilik özellikleri ile hoşlanmalı ve kabul etmelisiniz. Şayet sevginizi nasıl göstereceğinizi öğrenemiyorsanız, kediler nasıl beğenilmekten sever başlığımız altında yer alan listeye göz atmanızı nasihat ederiz.

Soğuk gibi görünen ancak görüntüleri ile içimizi ısıtan sevimli tüy yumakları olan British Shorthair kedileri, sevgi şovlarından pek beğenmez. Ancak bu onlara asla değmemiz ya da onları hiç kucağımıza almamız gerektiği anlamına gelmez. İşte British Shorthair kedilerine nasıl yanaşmamız ve onları nasıl hoşlanmamız gerektiği ile alakalı ipuçları;

Bir kediyi mutlu etmek için ona iyi bakmak, nitelikli mamalar almak ve kumpaslı olarak kum kabını arınmak dahi yeterlidir. Zira bunları yaptığınızda size yanaşıp kendini beğendirmek isterler. Onlar ala nankör değildir. Aksine konuttan dışarı çıktığınızda üzülür ve siz gelene kadar sizi beklerler.

Doğada milyarlarca canlı bulunmaktadır. Bunlar arasında hayvanlar da yer alır. İnsanlar ve hayvanlar çok değişik canlılar olsa da kişilik özelliklerine bakıldığında insanların da hayvanların da kendi aralarında değişik şahsiyetlere sahip olduğunu belirtmek isteriz. Bu sebeple kardeşte olsak, değişik karaktere ve fiziksel özelliklere sahip olduğumuz için sevgimizi birbirimize değişik biçimlerde gösteririz. Bazıları sarılmaktan sever ve karşısındaki bireye sevgisini bir hayli biçimde gösterir bazıları ise sevgisini belirli etmez ve sarılmayı da sevmez. Biz de bu stil şahsiyete sahip insanları yakından tanımıyorsak soğuk biri olarak tanımlarız. Oysaki bu çok yanlıştır. Zira sevgi yalnızca sarılarak belirli edilmez!

Yorum Yap

All fields marked with an asterisk (*) are required